Strona główna > Praca w biurze > Czy twoje biuro aktywizuje pracowników?

Biuro – to najważniejsze miejsce dla pracowników i dlatego od jego przygotowania zależy czy będzie można osiągnąć możliwie najlepsze wyniki realizowanych zadań. Okazuje się, że firmy niestety rzadko się zastanawiają nad tym jak aranżacja biura wpływa na możliwe do osiągnięcia wyniki i jest to duży błąd. Czasami się może okazać, że aranżacja obniża działanie biura i wyniki są gorsze. Właśnie z tego powodu warto się tym zainteresować i sprawdzić czy konkretnie przygotowane biuro będzie pozytywnie działało na aktywizację pracowników czy jednak trzeba coś w nim poprawić, by osiągnąć możliwie najlepsze efekty pracy. Komunikacja twarzą w twarz Często w biurze pojawia się komunikacja między pracownikami twarzą w twarz. Warto więc dążyć do stworzenia takich warunków, w których taka interakcja stanie się rzeczywiście możliwa.

W momencie, gdy rozwijają się nowoczesne technologie kontakty indywidualne mogą się okazać utrudnione w związku z tym aranżację biura warto w tym kierunku skierować, by aktywizować w ten sposób swoich pracowników. Nieformalne spotkania zwiększają efektywność Często na lepsze wyniki wpływają momenty nieformalnych spotkań między pracownikami. Dlatego miejsca spotkań na przerwie także warto dobrze aranżować, by również w tym miejscu aktywizować pracowników do stałej dyskusji. W ten sposób pracownik będzie cały czas w toku pracy a jednocześnie będzie mógł korzystać z takich udogodnień, którego zostały właśnie dla niego w biurze przygotowane. To może się okazać szczególnie ważne ponieważ obecnie stawia się na twierdzenie, że właśnie przerwa w pracy może być sposobem na kreatywność. I z tego powodu to miejsce, gdzie pracownicy będą spędzać przerwę jest rzeczywiście bardzo ważne i o jego przygotowanie trzeba się mocno zatroszczyć. W niektórych firmach przygotowuje się miejsca z ekspresem do kawy, stolikami, by tam aktywizować kontakty miedzy pracownikami.

Kultura ma znaczenie Ustawienie mebli to jedna ważna sprawa, ale trzeba doprowadzić również do takich możliwości, w których nieformalne spotkania między pracownikami staną się bardziej możliwe. Dlatego właśnie musimy dążyć do sytuacji, w której pracownicy w danym miejscu będą czuli się bezpiecznie i tym samym będą chcieli z niego korzystać. Nie jest to takie proste, ponieważ czasami okazuje się, że pracownicy nie są należycie aktywizowani również dlatego, że brakuje w firmie skutecznej strategii kontaktowej między nimi. Sprawa, która powinna nas zawsze zainteresować to zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, które doprowadzić będą mogły do sytuacji, w której uda się zaktywizować skutecznie pracowników, tak że sami będą chętniej podejmować dla firmy aktywne działania i będą chcieli dążyć do osiągnięcia możliwie najlepszych wyników pracy.