Strona główna > Praca w biurze > Jak wygląda jakość domu i równowaga między życiem zawodowym a prywatnym?

Elastyczna praca pozwala na dokonywanie wyborów i lepszą równowagę między życiem domowym i zawodowym, ale jak to dokładnie wygląda?

Jakie to uczucie, kiedy osiągasz tę równowagę? Skąd wiesz, kiedy ją masz?

Ta równowaga jest inna dla każdego. Niektóre ludzie chcą więcej czas w domu z ich rodziną, niektóre ludzie chcą więcej czas być sprawnie podróżować, inny po prostu chcą więcej czas być sprawnie relaksować i cieszyć się downtime. Cokolwiek wybierzesz jako swój najważniejszy aspekt życia, jest dla ciebie osobiste i nikt nie może ci powiedzieć, że ich konkretny wybór jest ważniejszy od twojego. Cokolwiek jest istotne dla ciebie, jest ważne.

Jednakże, dolna linia jest, że większość z nas musi pracować, aby zarobić na życie. Bez pracy nie możemy robić rzeczy, które chcemy robić; nie możemy podróżować, nie możemy kupować naszym dzieciom zabawek, nie możemy cieszyć się naszym czasem wolnym tak bardzo, te wszystkie rzeczy wymagają pieniędzy. Oznacza to więc, że musimy pracować.

Jeśli chcesz cieszyć się czasem spędzonym z dala od biurka i być równie inspirującym i znaleźć radość w czasie spędzonym przy nim, potrzebujesz tej magicznej równowagi.

Jak to się czuje?

Mieć dom i praca-life równowagę czuje jak zadowolenie. To czuje jak szczęście. Ty jesteś mniej stresujący ponieważ ty no jesteś ciągnięty w kilka różnych kierunkach i ty no życzysz ty jesteś gdzie indziej cały czas. Jasne, możesz mieć dni, kiedy siedzisz wokół nowoczesnych stołów zarządu i chcesz być w domu, ale to normalne; kluczem jest to, że nie powinno być cały czas. Jeśli czujesz się w ten sposób, twoja równowaga jest całkowicie poza zasięgiem.

Sprawdź ten film TED Talk, który mówi o tym, jak można zrobić dom i równowagę między pracą a życiem prywatnym pracować dla Ciebie.

Ty no możesz naprawdę wizualizować co dom i praca-life równowaga patrzeje jak, ja jest więcej o odczuciu. Być może ty mogłeś widzieć je w więcej relaksującym demeanour lub uśmiechu na czyjejś twarzy. Gdy ty masz ten równowagę twój życie, ty jesteś szczęśliwy w pracy i to znaczy że twój praca satysfakcja jest także wyższa domyślnie.

Wszystko to jest powodem, dla którego elastyczne formy pracy, takie jak praca zdalna czy praca w domu, są coraz powszechniejsze. Pracownicy, tacy jak Ty, pracują nad osiągnięciem równowagi, mając nadzieję na znalezienie sposobu pracy i życia, który tworzy harmonijny efekt, a nie jeden aspekt życia zawsze odciąga od drugiego. Kiedy masz taką sytuację, jesteś w stanie być bardziej produktywny, po prostu dlatego, że możesz się skupić i skoncentrować bez innych myśli wkradających się do twojego umysłu i powodujących niepotrzebne rozproszenia.

Co więc powinieneś zrobić, jeśli uważasz, że praca w domu może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Po pierwsze, dobrze się zastanów, zanim porzucisz swoje krzesło biurowe. Istnieją minusy pracy w domu, ale jeśli czujesz, że może to być dla Ciebie najlepszy sposób na osiągnięcie idealnej równowagi między domem a pracą, zapoznaj się z polityką elastycznej pracy w Twojej firmie i złóż wniosek.

Oczywiście warto wspomnieć, że firmy nie muszą zaakceptować Twojej prośby, jeśli uważają, że wpłynie ona negatywnie na świadczone przez nie usługi lub produktywność biura. Muszą jednak przynajmniej rozważyć tę prośbę i podać powody, jeśli ją odrzucą. Coraz więcej firm decyduje się na przyjęcie tego typu wniosków, ponieważ istnieje wiele korzyści dla firmy, tak jak dla pojedynczego pracownika.

Możesz wybrać pracę w niepełnym wymiarze czasu z domu z drugą połową w biurze, pracę w niepełnym wymiarze czasu w ogóle, lub możesz chcieć pracować z domu przez cały czas. Upewnij się, że droga, którą wybierzesz, pomoże Ci osiągnąć tę równowagę między domem i pracą a życiem prywatnym, której pragniesz.