Strona główna > Praca w biurze > 7 porad, które pomogą Ci stworzyć idealne domowe biuro

Kiedy zdecydujesz się pracować w domu, to w zasadzie oznacza, że musisz zaprojektować domowe biuro.

Jasne, możesz zdecydować się na pracę z kanapy, stołu kuchennego lub łóżka, ale jeśli masz do połączenia wideo z biurem lub klientem, to nie jest najbardziej profesjonalny z wyglądów! Ponadto, siedząc w swoim domu, w części, w której siedzisz w nocy z rodziną, oznacza, że psychologicznie, równowaga między domem a pracą będzie naruszona.

O wiele lepiej jest mieć określoną część domu, którą wykorzystujesz do pracy i trzymać je oddzielnie od wszystkich innych. Posiadanie gotowego biura w domu oznacza, że będziesz w stanie pracować bardziej produktywnie, będzie Ci wygodniej i nie będziesz się zmagać z niższymi bólem pleców lub bólem szyi od siedzenia na kanapie lub, co gorsza, w łóżku!

Jeśli nie jesteś pewien, jak zaprojektować idealne biuro domowe, oto 7 wskazówek, które pomogą Ci w drodze.

1 - Poszukaj miejsca z dala od strefy mieszkalnej

Już poruszyliśmy ten temat, ale ważne jest, abyś miał oddzielną przestrzeń dla pracy i życia domowego. Jeśli pozwolisz im mieszać się zbyt wiele, znajdziesz się myśląc o pracy, kiedy masz być chłodzenia wieczorem, i odwrotnie.

Jeśli masz wolny pokój, to jest idealne miejsce dla domowego biura, ale jeśli nie, róg jadalni lub gdzieś indziej poza zasięgiem wzroku jest dobrą opcją.

2 - Udekoruj swoje domowe biuro w domowy sposób

Podczas gdy ty potrzebujesz twój przestrzeń czuć profesjonalnego, ja musi dopasowywać w z twój ogólnym domowym wystrojem. Więc, udekoruj swoje domowe biuro w domowy sposób, a nie regularny office-y sposób. Pomyśl o dekoracyjnych tapetach, zabawnych odcieniach farby i biurowych jednostkach przechowywania, które wyglądają jak oni są część mebli domowych, a nie metalowe szafki na dokumenty.

3 - Zawsze wybieraj wygodne meble biurowe

Kiedy pracujesz w domu, może być bardzo kuszące, aby po prostu użyć krzesła, które już masz, ale to nie jest przeznaczone do długich okresów siedzenia przy komputerze. Spójrz, aby kupić wysokiej jakości krzesło biurowe wysokiej jakości, które wspiera plecy i pozwala być wygodne podczas godzin pracy. Potrzebujesz również biurka i szafek do przechowywania, aby wszystkie Twoje przedmioty pracy były bezpieczne.

4 - Pomyśl o ergonomii

Jeśli chcesz uniknąć bólów i dolegliwości, musisz zaprojektować swoje biuro w taki sposób, aby było ergonomiczne. A więc ergonomiczne krzesła, regulowane biurka, zapewnienie, że nie ma nie ma zbyt zbyt wiele świateł powodujących odblaski na ekranie itp. Wszystko to zapewni Ci komfort i wsparcie podczas godzin pracy.

5 - Ogranicz liczbę widocznych przewodów

Kiedy jest sprzęt elektryczny, są też przewody. Nie wyglądają one jednak zbyt domowo ani stylowo! Spróbuj ograniczyć liczbę widocznych przewodów i zamaskować je najlepiej jak potrafisz. Możesz ułożyć przewody w pęczki i wbudować je w okładziny ścienne, możesz też mieć biurko, które zapewni, że wszystkie będą zakryte. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, upewnij się, że nie ma ich w zasięgu wzroku!

6 - Upewnij się, że Twoje połączenie internetowe jest na najwyższym poziomie

To będzie niemożliwe dla Ciebie do pracy z domu produktywności, jeśli nie masz wysokiej jakości Internet. To musi być niezawodne, szybkie, i trzeba zapewnić, że jesteś online i dostępne do kontaktu w godzinach pracy. Upewnij się, że przetestujesz prędkość Internetu zanim zdecydujesz się na tę elastyczną metodę pracy, aby upewnić się, że nie napotkasz żadnych nieprzyjemnych przeszkód.

7 - Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz

Jakiego konkretnego sprzętu potrzebujesz, aby wykonywać swoją pracę skutecznie i produktywnie? Napisz listę i upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, zanim zaczniesz. To gwarantuje, że zaczniesz od dobrego początku i żadne problemy nie pojawią się na twojej drodze.

Domowe biura nie muszą być nudne i istnieje wiele sposobów, w jakie można wprowadzić trochę stylu do projektu domowego biura. Jednak funkcjonalność i produktywność muszą wygrać nad wszystkim.