Strona główna > Projekt recepcji > Jak zaprojektować biuro z recepcją

Wiele osób traktuje film Diabeł ubiera się u Prady jako doskonałą opowieść o modzie i tym co z nią związane. Jednak, jeśli spojrzy się szerzej na ten film można zauważyć, że opowiada on dużo więcej i mówi nam między innymi o tym jak realizuje się nowoczesne biura i przygotowuje się ich wyjątkową aranżację wnętrz. Szczególnie widać to po biurze redaktor naczelnej, jednej z bohaterek filmu. Przed jej biurem znajduje się niewielka recepcja, która pokazuje, że najważniejsza sprawa to właśnie wizerunek.

Już tam pojawia się nawiązanie do firmy i kolorystyki w postaci pomarańczowego koloru. Wyposażenie zdobią loga najważniejszy marek. Dodatkowo profesjonalne wyposażenie w całej recepcji sprawia, że klient od razu ma wrażenie, że znajduje się w takim miejscu, które jest przygotowane naprawdę na światowym poziomie. Wszystko w biurach przygotowane jest w ramach trzech słów: szyk, klasa harmonia. Ten film może więc stać się doskonałą podpowiedzią co do tego jak przygotować swoje biuro, by osiągnąć możliwie najlepszy efekt i być dobrze ocenionym. Najważniejsze jest zawsze pierwsze wrażenie, dlatego te meble biurowe, które znajdą się w recepcji muszą być rzeczywiście perfekcyjnie dopasowane.

Wydaje się bowiem, że to właśnie od nich będzie zależeć jak firma zostanie oceniona. Kluczowy element to zawsze lada recepcyjna, która będzie zapewniała dobry kontakt z interesanta z pracownikiem. Może ona wpływać między innymi na pozytywny wizerunek firmy i budować nowoczesność. Jest tak ważnym elementem, że oszczędzanie na niej nie ma większego sensu, ponieważ nie przyniesie niż pozytywnego. Ważny dodatek to także oświetlenie, które przez zastosowanie eleganckich form może się stać elementem, który będzie spełniał zarówno swoje zadania praktyczne jak i też stanie się dodatkiem o charakterze eleganckim, dlatego to również musi być wzięte pod uwagę, gdy przygotowujemy czy to recepcję czy gabinet w biurze.